Tarihi Yerler

Köklü tarihinde onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu, bugün on binlerce kültür varlığına ev sahipliği yapmaktadır. Aralarında kültürel, askeri, dini, idari, anıt, abide ve sivil yapıların da bulunduğu 100 binin üzerinde taşınmaz kültür varlığına ev sahipliği bugün Türkiye sınırları içinde koruma altına alınarak ve gelecek nesillere aktarılmaktadır.

Aralarında UNESCO tarafından Dünya Mirası statüsüne alınmış yapıların da bulunduğu eserler arasında dünyaca ünlü birçok yapı bulunuyor. Ayasofya Müzesi, Rumeli Hisarı, Sultan Ahmet Camii, Topkapı ve Dolmabahçe Sarayları, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Efes Antik Kenti, Milet Antik Kenti, Apollon Tapınağı, Nemrut Dağı, İshak Paşa Sarayı, Aspendos Tiyatrosu, Sümela Manastrı, Ani Harabeleri ve daha yüzlerce eser tüm dünyada bilinen eserlerin başında geliyor. 

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancının ziyaret ettiği bu eserleri sizde bireysel olarak veya turlarla gezebilir, Anadolu ve Türk tarihini yakından tanıyabilirsiniz. Müzeler ve ören yerleri için detaylı bilgi almak için tıklayınız.